1625 9317 Akvarell Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, daterad -82, komposition. Akvarell, bildmått: 48x65 cm, yttermått inklusive ram: 69x86 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:27)
1625 9081 Akvarell Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol. Signerad. Bildmått: 69x48 cm. Akvarell, yttermått inklusive ram: 85x64 cm
Now: 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:46)
1625 3100 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, "Tallin", bladets mått: 25x25 cm, yttermått inklusive ram: 30x31 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:16)
1625 3383 Akvarell Signerad Robert, Motiv från Piazza San Marco, Venedig. Signerad, akvarell, bildmått: 29x14 cm, yttermått inklusive ram: 44x30 cm
Now: 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:01)
1625 9035 Akvarell Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, familjeporträtt. Akvarell, bildmått: 36x30 cm, yttermått inklusive ram: 49x44 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:58)
1625 3226 Akvarell Tom Krestesen (f. 1927), Danmark. Signerad, daterad 85. Akvarell, bildmått: 74x55 cm, yttermått inklusive ram: 94x74 cm
Now: 900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:16)
1625 9209 Akvareller 2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad, daterad 1902/1903 cm, yttermått inklusive ram: 18x24 & 30x41 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:52)
1625 3305 Akvareller 2 st, orientaliska, 48x30 cm, akvarell, yttermått inklusive ram: 62x44 cm. Signerad
Now: 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:13)
1625 9349 Akvareller 4 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Signerade, Stockholm, bland annat Tegnérgatan, yttermått inklusive ram: 26x34 cm
Now: 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:00)
1625 3249 Altarljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 77 cm
Now: 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:42)
1625 3363 Appliquer Ett par, Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. Skultuna, mässing. Höjd: 48 cm
Now: 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:19)
1625 3345 Appliquer ett par, Skultuna, Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. Höjd: 48 cm
Now: 350 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:10)
1625 3297 Armband 10 k. Med pärlor. Längd: 18 cm, vikt: -2,9 g
Now: 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:54)
1625 3424 Armband 18k guld. Vikt: 6,5g ca
Now: 2.600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:18)
1625 3423 Armband 18k guld. Vikt: 8g ca
Now: 3.200 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:46)
1625 1008 Armbandsur Swatch, Trésor Magique, platina, limiterad och numrerad, 00082/12999,1993, plexiglas, automatiskt urverk, boett och krona i platina, originalförpackning i rostfritt stål innehållande bandbytarverktyg och extra armband. Bottens, diameter: 3,8 cm, total längd med armband: 23 cm
Now: 6.800 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:37)
1625 3393 Armlänk med 5 st berlocker, 18k guld, K&EC, 1955, Längd: 18 cm. Vikt: 16,8 g
Now: 7.800 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:26)
1625 3365 Armring Sterlingsilver, Rey Urban (1929-2015), Sverige. 1956. Vikt: 25g
Now: 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:36)
1625 3219 Bägare silver, 1808. Höjd: 7,5 cm, diameter: 6,5 cm, vikt: 77 g
Now: 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:58)
1625 3367 Bestick i etui 36 delar, nysilver. Längd: 17-20 cm
Now: 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:48)
1625 3052 Biblioteksur höjd: 25 cm
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:58)
1625 3050 Biblioteksur Intarsia. Höjd: 60 cm
Now: 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:18)
1625 3029 Blandteknik Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrerad 8/20, daterad - 79, oramat löst blad. Bladets mått: 43,5x58,5
Now: 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:29)
1625 3191 Blandteknik Arvid Fougstedt (1888-1949), Sverige. Signerad, daterad 1926, Wickleby, Damporträtt, 48x32 cm, yttermått inklusive ram: 53x37 cm
Now: 900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:18)
1625 3382 Blandteknik Johan Petterson (f. 1957), Sverige. Häst. Signerad, blandteknik. Bladets mått: 19x19 cm, yttermått inklusive ram: 22x22 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:20)
1625 3028 Blandteknik Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Figurskrift 2. Signerad a tergo, oramat löst blad. Bladets mått: 101x104 cm
Now: 900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:19)
1625 3027 Blandteknik Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Signerad, numrerad 33/52. Bladets mått: 79x107 cm, oramad
Now: 900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:01)
1625 3117 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad A Belins, Djurgårdsbron, bladets mått: 23x26 cm, yttermått inklusive ram: 30x32 cm
Now: 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:12)
1625 3270 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad, blandteknik, figurer, 60x86 cm, yttermått inklusive ram: 65x91 cm
Now: 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:41)
1625 3470 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad -84, Politisk satir. Blandteknik, bildmått: 41x55 cm, yttermått inklusive ram: 50x65 cm
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:45)
1625 8156 Blandteknik Per Daniel Holm, Signerad, Holländskt kanalmotiv. Blandteknik, bildmått: 25x14 cm, yttermått inklusive ram: 38x26 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:47)
1625 3265 Blandteknik Tomasz Holuj (f. 1947), Polen. Cirkus. Signerad, blandteknik. Bladets mått: 78x39 cm, yttermått inklusive ram: 93x54 cm
Now: 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:40)
1625 3097 Blomsterbord 1960-tal, Teak / kopparlåda. Bredd: 45 cm, djup: 41 cm, höjd: 46 cm
Now: 1.100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:38)
1625 1007 Bokhylla Axel Einar Hjorth (1888-1959), Sverige. "Lovö", NK Nordiska Kompaniet, Bokhylla med skåpsdel. Syrabetsad och oljad furu. Bredd: 137 cm. Djup: 33 cm. Höjd: 90 cm, nyckel
Now: 14.500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:53)
1625 3429 Bokhylla Englesson. Bredd: 58 cm, djup: 39 cm, höjd: 204 cm
Now: 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:22)
1625 3347 Bokhylla mahogny. Bredd: 140 cm, djup: 28 cm, höjd: 75 cm
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:50)
1625 8244 Bokhylleskåp Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Laserat. Bredd: 105 cm. Djup: 42 cm, höjd: 195 cm, nyckel
1625 3062 Bokverk Gerda Boëthius, "Zorn Tecknaren, Målaren, Etsaren, Skulptören". Numrerad 1359/2000, Stockholm 1949
Now: 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:12)
1625 3331 Bord perstorpsskiva. Bredd: 99 cm, djup: 74 cm, höjd: 73 cm
Now: 200 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:30)
1625 3304 Bord senbarockstil, låda i sarg, skuren dekor, svängda ben med claw and ball avslut. Bredd: cm. Bredd: 67 cm, djup: 47 cm, höjd: 66 cm
Now: 700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:33)
1625 3237 Bordslampa + Golvlampa. Höjd: 76-152
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:14)
1625 3045 Bordslampa Belid. Höjd: 50 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:32)
1625 3083 Bordslampa Bergboms. Mässing. Höjd: 65 cm
Now: 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:37)
1625 1003 Bordslampa Daum Nancy, Frankrike. Underfångsglas. Signerad. Höjd: 65 cm. Diameter: 30 cm
Now: 11.500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:17)
1625 3046 Bordslampa Italien. Höjd: 67 cm
Now: 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:06)
1625 3048 Bordslampa Krome. Höjd: 50 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:09)
1625 3395 Bordslampa mässing, Orientalisk stil. Höjd: 86 cm
Now: 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:33)
1625 9370 Bordslampa nutida, Miranda, 2 st ljuspunkter, fot i mässing, med plåtskärm. Höjd: 64 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:00)
1625 3399 Bordslampa Rodolfo Dordoni, Lumiere Piccola, Foscarini Murano. Glasskärm, Höjd: 35 cm
Now: 700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:46)
1625 3038 Bordslampa Uno & Östen Kristiansson för Luxus, Vittsjö, "Flens", Höjd: 66 cm
Now: 700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:50)
1625 3140 Bordslampfot 1800-tal, Frankrike, porslin / metall, fd Fotogen. Höjd: 80 cm
Now: 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:38)
1625 3142 Bordslampfot Kolonn, nysilver. Höjd: 42 cm
Now: 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:05)
1625 3141 Bordslampfot kolonn, onyx / metall. Höjd: 45 cm
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:49)
1625 3098 Bordslampfötter Ett par, fd tapetvalsar. Höjd: 40 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:41)
1625 9047 Bordslampor 2 st, Kai Lange, Fog & Mørup, Royal Copenhagen, Tistel, keramik med dekor av tistel. Höjd: 29 + 32 cm
Now: 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:56)
1625 9308 Bordslampor Ett par, 1960-tal, lackat trä. Höjd: 70 ca
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:02)
1625 3389 Bordslampor Ett par, Le Dauphin, France, kupor av glas. Höjd: 50 cm
Now: 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:23)
1625 3388 Bordslampor ett par, Orientalisk stil, metall. Höjd: 80 cm
Now: 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:28)
1625 3071 Bordsur 1800-tal, metall, yngling med gevär. Längd: 48 cm, höjd: 52 cm
Now: 1.900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:43)
1625 3056 Bordsur Alessi, design: Michael Graves. Höjd: 24 cm
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:34)
1625 3325 Brosch 18k guld. Med pärlor, Vikt: 4 g. Diameter: 2,5 cm
Now: 1.400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:46)
1625 3432 Broscher 2 st, silver, bland annat Granat
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:31)
1625 3138 Byrå Betsad furu, 1800-tal. Bredd: 102 cm. Djup: 45 cm. Höjd: 83 cm
Now: 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:29)
1625 3178 Byrå Gustaviansk stil, 1920-tal. Bredd: 98 cm, djup: 51 cm, höjd: 82 cm
Now: 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:28)
1625 3133 Byrå Gustaviansk stil, med stenskiva. Bredd: 93 cm, djup: 55 cm, höjd: 83 cm
Now: 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:42)
1625 3339 Byrå Gustaviansk stil. Bredd: 68 cm, djup: 41 cm, höjd: 69 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:18)
1625 3415 Byrå Gustaviansk stil. Med stenskiva. Bredd: 117 cm, djup: 50 cm, höjd: 85 cm
Now: 1.400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:07)
1625 3354 Byrå Miniatyr. Bredd: 40 cm, djup: 22 cm, höjd: 36 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:47)
1625 9178 Byrå rokokostil, Stenskiva, intarsia. Bredd: 88 cm. Djup: 48 cm, höjd: 80 cm
Now: 900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:48)
1625 3004 Champagneglas 4 st, "Gripsholm", Reijmyre Glasbruk. Diameter: 6,5 cm, höjd: 20,5 cm
Now: 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:36)
1625 3285 Champagneglas 5 st, Anne Nilsson (f. 1953), Sverige. Orrefors, "Clown", bemålade med dekor av prickar, etikettmärkta. Signerade. Höjd: 27 cm
Now: 2.200 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:08)
1625 3188 Collage Staffan Hallström (1914-1976), Sverige. Signerad, daterad 62, "Nils Sture". Bladets mått: 24x19 cm, yttermått inklusive ram: 43x38 cm
Now: 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:30)
1625 3306 Collier 18k guld. Vitt och gult guld. Längd: 42 cm, vikt: 23 g
Now: 8.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:17)
1625 3006 Crèmekoppar 9 st, blandade modeller, bland annat royal copenhagen, porslin. Höjd: 8-10 cm
Now: 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:27)
1625 3068 Djupa tallrikar + assietter, 5 + 6 delar, Rörstrand, "Parisienne", Dia 18-26 cm
Now: 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:47)
1625 3043 Dörrstopp EVA SCHILDT OCH MAJA STEN. Gjutjärn, ekollon, Firma Svenskt Tenn. Längd: 16 cm, höjd: 9 cm
Now: 700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:52)
1625 2031 Dosa silver, 1804, NL, invändigt förgylld. Längd: 10 d, 4,5, höjd: 2 ca cm, vikt: 105g ca
Now: 900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:09)
1625 3158 Draperi Romanex de Boussac, 120x255 cm
Now: 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:52)
1625 3247 Dukar 2 st, + 6 servetter (oklippta), Draken, 120x150-290x128 ca
Now: 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:21)
1625 9295 Etsning Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått: 30x24 cm, yttermått inklusive ram: 58x48 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:42)
1625 3267 Etsning Vatikanen, eftertryck. Bildmått: 42x62 cm, yttermått inklusive ram: 60x81 cm. Ej signerad
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:38)
1625 3036 Etsningar 2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 cm, yttermått inklusive ram: 44x55 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:21)
1625 8224 Fällbord "Krogsta", ur Ikea 1700-tals serie, brunbetsad, tredelad pelarfot. Diameter: 63 cm, höjd 75 cm
Now: 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:15)
1625 3084 Fällbord "Krogsta", ur Ikeas 1700-tals serie. 1990-tal. Tredelad pelarfot. Diameter: 86 cm. Höjd: 72 cm
Now: 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:27)
1625 3171 Fällbord Alm. Diameter: 79 cm, höjd: 72 cm
Now: 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:23)
1625 3293 Färgetsning Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrerad 44/100. Färglitografi, bildmått: 43x38 cm, yttermått inklusive ram: 55x50 cm
Now: 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:42)
1625 9325 Färgetsning Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, numrerad 9/95. Bildmått: 59x49 cm, yttermått inklusive ram: 79x60 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:08)
1625 3380 Färgetsning Oidentifierad konstnär, Sign M Isaksson. Signerad, numrerad 4/30,2000, bildmått: 16x10 cm, yttermått inklusive ram: 38x27 cm.
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:45)
1625 9122 Färgetsningar 3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerade, HC-upplaga, 68x53, oramade lösa blad, ej ramade
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:04)
1625 9379 Färgetsningar 4 st, Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerade, numrerade, 51x42 - 61x50 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:24)
1625 3258 Färglitografi 2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, färglitografi, yttermått inklusive ram: ca 62x72 cm
Now: 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:46)
1625 3257 Färglitografi 2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numrerad 360 upplaga, yttermått inklusive ram: 59x68 cm
Now: 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:09)
1625 3202 Färglitografi Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 83/90. Färglitografi, bildmått: 64x88 cm, yttermått inklusive ram: 78x102 cm
Now: 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:23)
1625 3204 Färglitografi Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 83/90. Färglitografi, bildmått: 64x88 cm, yttermått inklusive ram: 78x102 cm
Now: 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:43)
1625 3203 Färglitografi Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 84/90. Färglitografi, bildmått: 64x88 cm, yttermått inklusive ram: 78x102 cm
Now: 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:49)
1625 3200 Färglitografi Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 84/90. Färglitografi, bildmått: 89x65 cm, yttermått inklusive ram: 103x78 cm
Now: 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:16)
1625 9114 Färglitografi Bengt Åberg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signerad och numrerad %0/150. Färglitografi, bildmått: 63x46 cm, yttermått inklusive ram: 82x64 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:26)
1625 3209 Färglitografi Bo Åke Adamsson (f. 1941), Sverige. "Placa Major de Sky City". Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bildmått: 80x58 cm, yttermått inklusive ram: 105x82 cm
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:39)
1625 3116 Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrerad 3/250. Färglitografi, bildmått: 37x44 cm, yttermått inklusive ram: 48x57 cm
Now: 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:23)
1625 3103 Färglitografi Hans Zweidler (1941-2015), Schweiz. Abstrakt. Signerad, numrerad 48/75. Färglitografi, bildmått: 48x64 cm, yttermått inklusive ram: 70x87 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:44)
1625 8264 Färglitografi Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993. Färglitografi, bildmått: 50x67 cm, yttermått inklusive ram: 63x82 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:29)
1625 3182 Färglitografi Karl Momen (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad 16/24, daterad -77, handkolorerad. Färglitografi, bildmått: 51x70 cm, yttermått inklusive ram: 67x87 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:01)
1625 3026 Färglitografi Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Signerad, numrerad 48/52. Färglitografi. Bladets mått: 79x106 cm, yttermått inklusive ram: 90x116 cm
Now: 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:03)
1625 3025 Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numrerad 6/8, daterad - 89, bredd: 56x38 cm, yttermått inklusive ram: 86x68 cm
Now: 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:53)
1625 3443 Färglitografi på duk, Rippe. Signerad, numrerad 16/25, Smögen, 36x55, oramad
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:18)
1625 9271 Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. "Modelltecknaren", påskrift a tergo. Signerad, numrerad 53/300. Färglitografi, bildmått: 37x30 cm, yttermått inklusive ram: 62x44 cm
Now: 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:10)
1625 9034 Färglitografi Roland Avensson, daterad. Signerad, numrerad 6/310, Stockholms skärgård. Färglitografi, bildmått: 29x37 cm, yttermått inklusive ram: 43x53 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:52)
1625 3183 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad, numrerad 56/100, Stockholm. Färglitografi, bildmått: 43x58 cm, yttermått inklusive ram: 57x71 cm
Now: 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:36)
1625 3184 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad, numrerad 56/100, Stockholm. Färglitografi, bildmått: 43x58 cm, yttermått inklusive ram: 57x71 cm
Now: 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:02)
1625 3185 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad, numrerad 56/100, Stockholm. Färglitografi, bildmått: 43x58 cm, yttermått inklusive ram: 57x71 cm
Now: 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:29)
1625 3186 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad, numrerad 56/100, Stockholm. Färglitografi, bildmått: 43x58 cm, yttermått inklusive ram: 57x71 cm
Now: 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:52)
1625 3187 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad, numrerad 56/100, Stockholm. Färglitografi, bildmått: 43x58 cm, yttermått inklusive ram: 57x71 cm
Now: 1.700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:27)
1625 9265 Färglitografier 2 st, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. Signerad, numrerad 124/150, daterad 1981. Färglitografi, bildmått: 40x57 cm, yttermått inklusive ram: 52x68 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:57)
1625 3030 Färglitografier i mapp Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk söndag". Signerad, färglitografi, numrerad 158/270, daterad - 79, bladens mått 48x63, mappens mått: 49x64 cm, oramade lösa blad
Now: 2.800 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:56)
1625 3161 Fat 1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Längd: 38cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:50)
1625 3444 Fat Pukeberg, Eva Englund (1937-1998), Sverige. Diameter: 46 cm
Now: 150 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:01)
1625 3044 Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige, Gustavsbergs Studio. Fat i fajans med dekor av blomster. Signerad med Studiohanden, 32x25 cm
Now: 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:21)
1625 9376 Fat Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Glas, Kosta Boda ateljè, 337379600,2/500. Diameter: 32 cm Ställ i plexiglas medföljer
Now: 200 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:16)
1625 8246 Fåtölj Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Samsas
Now: 700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:29)
1625 1026 Fåtölj Ingrid, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jobstextil, böjträ
Now: 1.500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:23)
1625 3160 Fåtölj Yngve Ekström (1913-1988), Sverige, Lamino, Swedese, skiktlimmat och formpressat trä
Now: 1.300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:32)
1625 3070 Fåtöljer Ett par, "Artwood"
Now: 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:30)
1625 3126 Fåtöljer Ett par, Gripsholmsmodell, 1900-tal
Now: 1.500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:57)
1625 6002 Fåtöljer ett par, JINDRICH HALABALA, tillskriven. Tjeckien, 1950-tal. Modellen formgiven på 1930-talet, renoverade. Svartbetsad stomme, fast stoppad rygg och sits. Bredd: 65 cm. Djup: ca 63 cm. Höjd: 77 cm, sitthöjd: ca 38 cm
Now: 9.800 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:59)
1625 3420 Fåtöljer ett par, JIÖ
Now: 700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:12)
1625 3348 Fåtöljer ett par, med fotpallar, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Pernilla
Now: 9.800 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:10)
1625 3005 Figurin Bing & Grøndahl, nr. 1574. Höjd: 17 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:38)
1625 3054 Figuriner 2 st, Bing & Grøndahl. Höjd: 28-31 cm
Now: 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:14)
1625 9197 Figuriner 3 st, Barn, Bing & Grøndahl. Höjd: 11-20 cm
Now: 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:37)
1625 3428 Fiskspade Silver Danmark, 1851. Längd: 28 cm, vikt: 62g brutto
Now: 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:46)
1625 3408 Fodral till tändsticksask Firma Svenskt Tenn, "The world is a book", 1993. Längd: 12 cm. Djup: 7 cm. Höjd: 3 cm
Now: 800 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:00)
1625 3118 Fönsterlampor 3 st, Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Markaryd, mässing
Now: 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:09)
1625 1018 Fotografi Mattias Klum (f. 1968), Sverige. Naturmotiv. Signerad. Fotografisk bild. Bildmått: 65x50 cm, yttermått inklusive ram: 81x64 cm
Now: 1.400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:16)
1625 3213 Fototyp efter "Jean Cocteau", meny, yttermått inklusive ram: 51x36 cm
Now: 200 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:07)
1625 3208 Fotpallar Ett par, 1800-tal, björk. Längd: 31 cm
1625 3155 Frukostkopp med fat Maastricht, Holland, Tecla
1625 3220 Fruktbestick kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i agat, engelska stämplar. Längd: 18,5 - 21, bruttovikt: 100 g
Now: 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:37)
1625 3157 Gardiner 3 st kappor Design Josef Frank, Vegetable tree. 33x125 cm
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:04)
1625 3110 Glas 3 st, Fotbolls VM, 1958. Höjd: 11,5 cm
Now: 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:15)
1625 3063 Glas 6 st med silverfot, Göthlin, 1960. Höjd: 11 cm
Now: 350 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:25)
1625 3195 Glas 9 st, Ebba von Wachenfeldt (f. 1959), Sverige. Höjd: 13-15 cm
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:22)
1625 9216 Glasservis 50 del ca, Boda, "Clayton", bland annat rödvin & champagne. Höjd: 8-18 cm
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:22)
1625 3361 Glasservis Orrefors, Karolina. Höjd: 8-14 cm
Now: 900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:17)
1625 9151 Glasservisdelar 16 delar, Elis Bergh "Karlberg", Kosta Boda, 8 likörglas. Höjd: 10 cm, 8 st vitvinsglas. Höjd: 12 cm
Now: 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:30)
1625 3149 Glasservisdelar 18 delar, Starkvinsglas, Seltersglas, Snapsglas, Hald, Kristall, slipad dekor, Orrefors. Höjd: 8-11 cm
Now: 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:16)
1625 3072 Glasservisdelar 21 delar, Elisabeth, Orrefors, Ingeborg Lundin (1921-1992), Sverige. Höjd: 9,5-17 cm
1625 3067 Glasservisdelar 28 delar, Elis Bergh (1881-1954), Sverige. "Kent", Kosta. Höjd: 6-9 cm
Now: 2.800 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:55)
1625 3197 Glasservisdelar 45 delar, Orrefors, Nils Landgren, "Gustav II Adolf", höjd: 6-13 cm
Now: 1.900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:05)
1625 3238 Golvlampa 2-armad. Höjd: ca 165
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:13)
1625 3047 Golvlampa Ateljé Lyktan. Höjd: 116 cm
Now: 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:47)
1625 9214 Golvlampa Gustaviansk stil. Höjd: 171 cm
Now: 200 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:12)
1625 3468 Golvlampa mässing, BWÅ. Höjd: 125 ca
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:02)
1625 3394 Golvlampa mässing, Enco. Höjd: 156 cm
Now: 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:57)
1625 3411 Golvlampa vitmålad metall. Höjd: 195 cm
Now: 1.400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:03)
1625 3302 Golvur bemålat, "1785". Höjd: 190 ca
Now: 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:46)
1625 9298 Gouacher 3 st, oramade lösa blad, Indien, bland annat erotiska motiv, bladets mått: 23x16 cm
Now: 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:49)
1625 3107 Gräddkanna + sockerskål, 2 delar, Blå Eld, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, flintgods. Höjd: 8-10 cm
Now: 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:33)
1625 3277 Grafiska blad 4 st, eftertryck. Signerade Dubois, Erotiska motiv, yttermått inklusive ram: 67x48 cm
Now: 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:45)
1625 9331 Gravyr kolorerat, Bryxella. Bildmått: 34x46 cm, yttermått inklusive ram: 52x65 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:24)
1625 3148 Grogglas 6 st, Sandvik, Simon Gate (1883-1945), Sverige. Höjd: 11 cm
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:09)
1625 3422 Halsband 18k guld. Längd: 44 cm, vikt: 11g ca
Now: 4.600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:17)
1625 3312 Halskedja 18k guld. Med hänge, 18k med briljant ca 0,2 ct. Längd: 36 cm, vikt: 2,7 g
Now: 1.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:19)
1625 3402 Halskedja med hänge i camé, 18k guld, längd ca 49 cm, kedjan. Vikt: 3,58 g, camé vikt: 4,58 g, bruttovikt: 8,16 g
Now: 2.600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:32)
1625 3405 Halskedja med hänge, 14k guld. Längd: 45 cm, vikt: 1,5 g
Now: 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:47)
1625 3403 Halskedja med hänge, 18k guld. Längd: 40 cm Vikt: 6,8 g
Now: 2.200 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:43)
1625 3406 Hängen 2 st, 18K guld, vikt: 3, 76 g + 0,63 g, bruttovikt: 4,4 g
Now: 1.500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:51)
1625 3338 Hängskåp 1800-tal, glasade dörrpar. Bredd: 60 cm. Djup: 31 cm, höjd: 68 cm
Now: 200 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:42)
1625 3353 Hängskåp 1800-tal. Bredd: 68 cm, djup: 25 cm, höjd: 64 cm
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:40)
1625 3246 Herrarmbandsur Facit, stål, Boettens storlek: 4,6x4,2 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:30)
1625 3259 Herrarmbandsur Longines, Hydro Conquest, quartz. Diameter: 4 cm boetten). Stålarmband medföljer, box medföljer
Now: 3.200 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:44)
1625 3250 Herrarmbandsur Maurice Lacroix, stål, Quartz, Diameter: (boetten)37, i Box
Now: 1.400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:42)
1625 3344 Herrbetjänt Fratelli Reguitti, Italien, märkt FR Brevettato Made in Italy. Höjd: 105 cm
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:32)
1625 3280 Herrbetjänt Trä. Höjd: 97 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:53)
1625 3175 Hörnvägghylla mahogny, intarsia. Höjd: 83 cm
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:33)
1625 3010 Hylla med skåpdel, 1800-tal. Bredd: 70 cm. Djup: 27 cm. Höjd: 180 cm, nyckel
Now: 900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:15)
1625 3435 Ingenjörsring 18k guld. Vikt: 8g ca
Now: 3.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:02)
1625 3319 Inramad affisch Ernst Joseph, yttermått inklusive ram: 60x50 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:50)
1625 3129 Jardiniere Porslin. Längd: 34 cm
Now: 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:25)
1625 3061 Jordglob på pelarfot. Höjd: 65 ca
Now: 150 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:59)
1625 3212 Kaffe & mockakoppar 31 delar, Rosenthal, floral dekor
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:06)
1625 3082 Kaffe / tekoppar 6 + 2 delar, Blå Blomst, Gustavsberg
Now: 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:40)
1625 8324 Kaffeservis 35 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen, 15 koppar med fat, 12 assietter, 4 smörfat, kaffekanna, sockerskål, gräddkanna, liten skål
Now: 2.800 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:56)
1625 3198 Kaffeservis Rosenthal, Maria Björnbär, ca 30 del
Now: 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:38)
1625 3013 Kaffeservisdelar 8 delar, Royal Copenhagen + Bing & Grøndahl, Musselmalet, delvis helblond. Höjd: 7-22 cm
Now: 2.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:06)
1625 3366 Kaffeskedar 12 st, silver, floral dekor, GEWE, 1963. Längd: 10 cm. Vikt: 115g ca
Now: 700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:25)
1625 3248 Kamera Leica, DBP Ernst Leitz, GMBH, Wetzlar, Germany, Nr. 110031
Now: 4.800 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:35)
1625 3162 Kandelaber metall, "Quist". Höjd: 49 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:19)
1625 3455 Kandelabrar ett par, Nyrokoko. Höjd: 50 cm
Now: 1.900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:58)
1625 3299 Kandelabrar Ett par, Sent 1800-tal, prismor. Höjd: 51 cm
Now: 1.400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:21)
1625 9382 Karaffer 2 par, kristall. Höjd: 27-33 cm
Now: 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:37)
1625 3205 Karmstol Kai Lyngfeldt Larsen, 1960-tal, Wejen, Danmark, teak, skinnklädsel
Now: 1.400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:59)
1625 3090 Karmstol Louis XV-stil
Now: 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:11)
1625 3236 Karmstolar ett par, Engelsk stil
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:11)
1625 3364 Karott med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diameter: 23 cm
Now: 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:10)
1625 3461 Kedja med hänge, 18k guld. Längd: 42 cm, Vikt: 6,8 g
Now: 2.600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:54)
1625 3460 Keramik 3 delar, Orientaliskt. Diameter: 11-24, höjd: 10 cm
1625 3229 Kista längd: 115 cm
1625 3059 Kista längd: 61 cm, djup: 35 cm, höjd: 40 cm
Now: 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:04)
1625 3373 Klackring 18k guld, med sten, 7,5g brutto
Now: 2.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:56)
1625 3421 Klackring 18k guld. Vikt: 3,8g brutto
Now: 1.400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:56)
1625 2025 Kompottsked silver, Ryssland Andrej Antonovich Kovalsky, Moskva, Neiellodekor, förgylld. Längd: 19,5 cm, vikt: 60g ca
Now: 1.400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:50)
1625 9238 Konstglas 5 delar, bland annat Ulrika Hydman Vallien. Höjd: 1-22 c
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:01)
1625 3154 Koppar med fat 3 st, 1800-tal, Gustafsberg. Diameter: 9,5-15 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:35)
1625 9337 Kopparstick La Sourze a Bondante. Bildmått: 48x37 cm, yttermått inklusive ram: 69x55 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:31)
1625 9333 Kopparstick Vy mot Pont Neuf. Bildmått: 22x47 cm, yttermått inklusive ram: 46x70 cm
1625 3222 Kryddburk + skärbräda, 2 delar, Arabia, Ulla Procupe & Gunvor Olin Grönros. Längd: 13-27. Höjd: 15 cm
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:47)
1625 3464 Kuddar Ett par, uppsydda av tyg från Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Österrike. "Teheran", linne, ca 40x40 cm
Now: 900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:06)
1625 3471 Kuddfodral Ett par, uppsydda av tyg från Svenskt Tenn, Josef Frank "Primavera", grön baksida, linne, 50x50 cm
Now: 700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:36)
1625 9322 Lackskrin Japan, bemålat, delvist förgyllt, Längd. Längd: 39 cm. Djup: 17 cm. Höjd: 16 cm
Now: 350 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:47)
1625 3330 Lampbord Ett par, 1960/70-tal, riopalisander, (citesintyg medföljer). Bredd: 57 cm. Djup: 38 cm, höjd: 45 cm
Now: 1.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:44)
1625 3165 Lampbord Ett par, mahogny. Bredd: 50 cm, djup: 35 cm, höjd: 61 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:15)
1625 3031 Lampbord Gustaviansk stil. Bredd: 60 cm, djup: 38 cm, höjd: 54 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:03)
1625 3351 Lampbord omkring sekelskiftet 1900, avlutat. Bredd: 80 cm, djup: 54 cm, höjd: 74 cm
Now: 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:32)
1625 3167 Lampbord tidigt 1900-tal. Diameter: 47 cm. Höjd: 67 cm
Now: 200 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:38)
1625 9318 Litografi Robert Benson (f. 1939), Storbritannien. "Mick Jagger". Signerad, numrerad ac, yttermått inklusive ram: 105x75 cm
Now: 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:31)
1625 3181 Litografi Tage Hedqvist (1909-1997), Sverige. Signerad, numrerad pt, daterad 1951. Bildmått: 45x62 cm, yttermått inklusive ram: 64x78 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:25)
1625 9321 Litografier 2 st, 1800-tal, Slaget vid Leipzig & Warschau. Bildmått: 47x80 cm, yttermått inklusive ram: 78x108 cm. Ej signerad
Now: 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:44)
1625 3332 Ljuskrona Empirestil. Höjd: 55 ca
Now: 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:59)
1625 3234 Ljuskrona Empirestil. Höjd: 60 ca
Now: 900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:43)
1625 3179 Ljuskrona Empirestil. Höjd: 60 cm
Now: 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:35)
1625 3410 Ljuskrona empirestil. Höjd: ca 75 cm
Now: 1.400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:43)
1625 3232 Ljuskrona Gustaviansk stil, höjd, ca 70 cm
Now: 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:56)
1625 3233 Ljuskrona Gustaviansk stil. Höjd: 60 ca
Now: 900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:32)
1625 9269 Ljuskrona Oscariansk, med prismor, mässing, + takkupa i glas. Höjd: 102 cm
Now: 900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:06)
1625 3418 Ljuskrona Rokokostil. Höjd: 55 cm
Now: 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:30)
1625 3242 Ljuslyktor 2+ 2 st, Orrefors, Carat. Diameter: 9-12 cm
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:37)
1625 3146 Ljuslyktor 3 st, Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Caesar head. Höjd: 9 cm
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:05)
1625 3164 Ljusstakar 2 st, Aluminium, nutida. Höjd: 26-31 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:10)
1625 3163 Ljusstakar 2 st, smide. Höjd: 25-42 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:49)
1625 3041 Ljusstakar ett par, Karshi, Jerusalem, 925. Höjd: 6,5 cm
Now: 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:11)
1625 3241 Ljusstakar ett par, Orrefors, Carat. Lena Bergström, Höjd: 31 cm
Now: 700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:41)
1625 1005 Ljusstakar ett par, Sengustavianska, trä och mässing. Höjd: 21 cm
Now: 2.800 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:49)
1625 3448 Ljusstakar ett par, silver, 1843. Höjd: 18 cm
Now: 1.100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:26)
1625 9113 Ljusstakar Ett par, silver, Ceson, 1976. Höjd: 18 cm, bruttovikt: 410g
Now: 800 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:23)
1625 3147 Ljusstakar/lyktor 3 st, Kosta Boda, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Höjd: 12 cm
Now: 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:16)
1625 3003 Matbestick nysilver, 48 delar. Märkta ARG 800. 12 st matgafflar (längd 20 cm), 12 st skedar (längd: 20 cm), 12 st matknivar (längd 23,5 cm), 12 st kaffeskedar (längd: 13,5 cm)
Now: 900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:39)
1625 3316 Matbord månbord, omkring 1900. Diameter: 120 cm. Bredd: ca 220 cm. Djup: 120 cm. Höjd: 72 cm, 2 st iläggsskivor a 50cm
Now: 900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:04)
1625 3235 Matbord Rokokostil. Bredd: 170 cm, djup: 107 cm, höjd: 75 + 1 iläggx45 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:09)
1625 9353 Matsalsgrupp 1960-tal, 5 delar, bord + 4 stolar. Längd: 138 cm. Djup: 95 cm. Höjd: 74 + 2 iläggx50 cm
Now: 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:24)
1625 9287 Matsalsgrupp 9 delar, Gustaviansk stil, 3 st, iläggsskivor, Dia 120. Höjd: 74 cm, ilägg 3x55 cm
Now: 900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:40)
1625 3115 Matservisdelar 26 delar, Höganäs, 1970-tal. Diameter: 16-24 cm
Now: 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:59)
1625 3359 Matta 149x168 cm
Now: 150 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:50)
1625 3150 Matta Gabbeh, 204x295 cm
1625 3087 Matta Galleri, Orientalisk, 82x394 cm
Now: 1.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:46)
1625 8353 Matta Kelim Parsisk Ghashghai, 138x360 cm
Now: 2.800 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:43)
1625 9171 Matta Marocko, 80x374 cm
Now: 2.800 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:23)
1625 3279 Matta orientalisk 202x296 cm
Now: 1.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:52)
1625 9167 Matta Orientalisk Nain Partsilk 9la, 203x307 cm
Now: 7.800 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:14)
1625 3360 Matta orientalisk, 117x178 cm
Now: 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:02)
1625 9012 Matta orientalisk, 135x227
Now: 150 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:30)
1625 3089 Matta orientalisk, 153x243 cm
Now: 700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:34)
1625 9013 Matta orientalisk, 220x305 ca
Now: 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:30)
1625 3466 Matta orientalisk, 276x370 cm
Now: 2.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:25)
1625 9332 Matta orientalisk, Afghan, 125x178 cm
1625 9166 Matta Orientalisk, Afghan, Gobi, 199x289 cm
Now: 5.600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:16)
1625 3088 Matta Orientalisk, Afghan, grön botten, 166x228 cm
Now: 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:31)
1625 9342 Matta orientalisk, Beluch, 98x151 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:40)
1625 3357 Matta orientalisk, Bochara, 130x180 cm
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:07)
1625 9339 Matta orientalisk, Bönematta, silkesinslag, floral dekor, 92x152 cm
Now: 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:34)
1625 8159 Matta orientalisk, floral dekor, 190x302 cm
Now: 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:16)
1625 3441 Matta orientalisk, Galleri, 79x288 cm
Now: 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:33)
1625 3358 Matta orientalisk, Galleri, Afghan, 94x380 cm
1625 9128 Matta Orientalisk, Ghom, figural, 142x200 cm
Now: 1.400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:42)
1625 9170 Matta Orientalisk, Kashmar, 296x392 cm
Now: 19.500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:03)
1625 8349 Matta Orientalisk, Nain, Part Silk, 77x197 cm
Now: 2.400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:34)
1625 9341 Matta Orientalisk, Pakistansk Bochara, grön botten, 124x158 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:37)
1625 9169 Matta Orientalisk, Pariskt, 216x309 cm
Now: 4.600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:27)
1625 9164 Matta Orientalisk, Saruk, 144x220 cm
Now: 3.400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:07)
1625 9338 Matta orientalisk, semiantik, 118x208 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:33)
1625 9168 Matta Orientalisk, Täbriz, gallerimodell, 68x490 cm
Now: 3.800 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:31)
1625 9124 Matta Orientalisk, Tibet, 184x262 cm
Now: 900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:20)
1625 9336 Matta Rikssal, 168x245 cm
Now: 900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:31)
1625 9365 Miniatyrer 5 st. Varav 3 st. Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Höjd: 6-12 cm
Now: 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:47)
1625 9372 Miniatyrkanna Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Stengods, Gustavsberg. Höjd: 9,5 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:05)
1625 9373 Miniatyrvas Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Stengods, Rörstrand. Höjd: 5 cm
Now: 150 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:08)
1625 3108 Mocka / kaffekoppar 22 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen, 9 st mockakoppar, 5 st kaffekoppar, 6 st assietter, gräddkanna, sockerskål
Now: 1.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:45)
1625 3371 Mockaskedar + teskedar, 12 + 3 delar, silver. Längd: 9-14 cm, vikt: 105g ca
Now: 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:16)
1625 9290 Modellbåt Segelmodell på ställning, segel i textil, med åror, harpun, nä. Längd: 45 cm, höjd: cm, höjd: 58 cm
Now: 150 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:52)
1625 9299 Modellok Bayerische S 3/6. Längd: 21 cm
Now: 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:50)
1625 2012 Nattljusstakar Ett par, silver, DH&Co, 1839. Diameter: 14 cm, höjd: 7,5 cm, vikt: 360g ca
Now: 2.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:14)
1625 3172 Nattygsbord ett par, mahogny, 1940-tal. Bredd: 35 cm, djup: 43 cm, höjd: 58 cm
Now: 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:56)
1625 3015 Nattygsbord Ett par, mörkbetsad björk. Bredd: 41 cm, djup: 50 cm, höjd: 66 cm
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:40)
1625 3469 Nattygsbord ett par, Norrgavel, Nirvan Richter (f. 1954), Sverige. Bredd: 55 cm. Djup: 26 cm, höjd: 73 cm
Now: 1.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:34)
1625 3352 Nattygsbord ett par. Bredd: 35 cm, djup: 43 cm, höjd: 55 cm
Now: 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:02)
1625 3173 Nattygsbord Rokokostil. Bredd: 39 cm, djup: 31 cm, höjd: 74 cm
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:34)
1625 3440 Nattygsbord Rokokostil. Bredd: 43 cm, djup: 34 cm, höjd: 66 cm, nutida
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:56)
1625 3217 Oljemålning Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. Olja på duk, 54x65 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:05)
1625 3099 Oljemålning Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night". Signerad. Olja på duk, 42x65 cm, yttermått inklusive ram: 44x67 cm
Now: 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:30)
1625 3400 Oljemålning Anna Sjödahl. Signerad, daterad a tergo, 91-92. Olja på duk, "Småland, afton VI, 181x200 cm, oramad
Now: 700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:59)
1625 3081 Oljemålning Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hund. Signerad. Olja på duk, 78x58 cm, yttermått inklusive ram: 96x76 cm
Now: 900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:43)
1625 3086 Oljemålning Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Två flickor. Signerad. Olja på duk, 58x78 cm, yttermått inklusive ram: 76x97 cm
Now: 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:31)
1625 9208 Oljemålning Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, daterad -38. Olja på pannå, 23x31, yttermått inklusive ram. 36x45 cm
1625 9388 Oljemålning Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Ljusnarsberg". Signerad. Olja på duk, 41x58 cm, yttermått inklusive ram. 51x68 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:00)
1625 1023 Oljemålning Edward. O. Bowley. Signerad, "A lane near Witton". Olja på duk, 62x75 cm, yttermått inklusive ram: 78x91 cm
Now: 2.800 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:36)
1625 8116 Oljemålning Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. Olja på duk, 65x54cm, oramad
1625 3254 Oljemålning Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Signerad, Gamla Stan. Olja på pannå, 45x37 cm, yttermått inklusive ram: 56x48 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:51)
1625 3033 Oljemålning Eva Kellberg, Monogramsignerad. Olja på duk, 65x51, oramad
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:57)
1625 8021 Oljemålning F Giessel, Signerad, Fiskegubbar. Olja på duk, 71x98 cm, yttermått inklusive ram: 98x125 cm
Now: 900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:15)
1625 1024 Oljemålning Frans Roselli (1833-1868), tillskriven, Ljusterfiske, duk på pannå, 42x65 cm, yttermått inklusive ram: 59x82 cm
Now: 1.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:11)
1625 3290 Oljemålning Fritz Massaquoi (1926-2022), USA. Signerad a tergo, Liberia. Olja på duk, 35x49 cm, yttermått inklusive ram. 39x52 cm
Now: 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:07)
1625 3180 Oljemålning Gösta Gustavsson. Signerad, daterad 1937, landskap. Olja på duk, 43x58 cm, yttermått inklusive ram: 61x77 cm
Now: 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:17)
1625 3467 Oljemålning Gustav Arne (f. 1925), Sverige. Stilleben. Signerad. Olja på pannå, 31x26 cm, yttermått inklusive ram: 41x36 cm
Now: 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:47)
1625 3390 Oljemålning Hans Osswald (1919-1983), Sverige. Komposition. Signerad. Olja på duk, 77x53 cm, yttermått inklusive ram: 86x61 cm
Now: 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:49)
1625 9292 Oljemålning Harald P Engmann. Signerad. Olja på duk, segelbåt, 44x63 cm, yttermått inklusive ram: 58x79 cm
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:09)
1625 3378 Oljemålning Harry Waldow (1887-1969), Kvinnofigur i skogslandskap, Signerad. Uppförd duk på pannå, 67x46 cm, yttermått inklusive ram: 77x56 cm
Now: 900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:05)
1625 9147 Oljemålning Holger Hagström (1905-1982), Sverige. Sjöfåglar. Signerad, daterad 1959. Olja på duk, 105x107 cm, yttermått inklusive ram: 123x125 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:51)
1625 9206 Oljemålning Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Signerad, "Snötyngd dag Vrigstad". Olja på duk, 60x76 cm, yttermått inklusive ram: 76x90 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:48)
1625 9205 Oljemålning Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Vattendrag. Signerad. Olja på duk, 70x58 cm, yttermått inklusive ram: 87x75 cm
Now: 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:46)
1625 9190 Oljemålning Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Vintergård. Signerad. Olja på pannå, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 60x70 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:28)
1625 3292 Oljemålning Ivan Bergdahl (f. 1929), Sverige. "Vaivantjåkko, i Abiskodeltat". Signerad. Olja på duk, 37x60 cm, yttermått inklusive ram. 40x63 cm
Now: 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:39)
1625 3190 Oljemålning Jalbert, Signerad, Stockholmsmotiv. Olja på pannå, 31x23 cm, yttermått inklusive ram: 41x33 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:11)
1625 3156 Oljemålning Janusz Rafal Glowacki (f. 1959). Signerad, daterad 88. Olja på duk, 126x195 cm, yttermått inklusive ram: 131x201 cm
Now: 10.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:36)
1625 3037 Oljemålning Johan Boström, Signerad, fiskeläge. Olja på duk, 44x56 cm, yttermått inklusive ram: 57x70 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:43)
1625 1013 Oljemålning Johan Ericson (1849-1925), Sverige. Signerad, daterad 1895, kustbild med båtar. Olja på pannå, 24x18 cm, yttermått inklusive ram: 43x38 cm
Now: 6.800 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:41)
1625 9020 Oljemålning John Malm, utsikt mot Slussen. Signerad. Olja på duk, m: 37x44 cm, yttermått inklusive ram: 51x59 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:18)
1625 3289 Oljemålning Lars Greger (f. 1947), Sverige. Signerad, "Skärgårdsvy". Olja på duk, 38x46 cm, yttermått inklusive ram: 41x49 cm
1625 9080 Oljemålning Lee Kanold. Signerad -90, måltid i det gröna. Olja på duk, 64x51 cm, yttermått inklusive ram: 67x54 cm
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:42)
1625 3002 Oljemålning Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Signerad, daterad -82, kvinna i fåtölj. Olja på duk oramad, yttermått inklusive ram: 150x130 cm
Now: 8.200 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:05)
1625 3227 Oljemålning Luton, utfodring, duk på pannå, 1800-tal, 41x32 cm, yttermått inklusive ram: 60x52 cm. Signerad
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:11)
1625 3263 Oljemålning Madonnan med Barnet, ej signerad, uppfodrad duk. Olja på duk, 55x44 cm, yttermått inklusive ram: 73x62 cm
Now: 900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:11)
1625 3075 Oljemålning Marco Foscarini, Venedig. Signerad. Olja på duk, 39x79 cm, yttermått inklusive ram: 58x98 cm
Now: 900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:27)
1625 9266 Oljemålning Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. "Gränd". Signerad, daterad 2012. Häfte medföljer. Olja på duk, 35x27 cm, yttermått inklusive ram: 38x31 cm
Now: 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:59)
1625 3381 Oljemålning Nicolas Poliakoff, Efter Rubens, Signerad. 1926. Olja på pannå 114x83 cm, yttermått inklusive ram: 134x102 cm
Now: 1.900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:02)
1625 8367 Oljemålning Nils Tydén (1889-1976), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 47x55 cm
Now: 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:06)
1625 3253 Oljemålning O Bäckner, Signerad, "träd och väg". Olja på duk, 23x25 cm, yttermått inklusive ram: 25x27 cm
Now: 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:26)
1625 3377 Oljemålning Oidentifierad Konstnär, Komposition, osignerad. Olja på duk, 100x150 cm
Now: 700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:40)
1625 3376 Oljemålning Oidentifierad Konstnär, Komposition, osignerad. Olja på duk, 80x120 cm
Now: 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:08)
1625 3379 Oljemålning Oidentifierad Konstnär, Omkr. 1900, Stilleben. Olja på pannå 24x33 cm, yttermått inklusive ram: 34x42 cm
Now: 700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:25)
1625 3320 Oljemålning Oidentifierad konstnär, reproduktion efter Tamara De Lempica, "Woman with a Dove". Ej signerad. Olja på duk, 117x87 cm, yttermått inklusive ram: 122x92 cm
Now: 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:36)
1625 3271 Oljemålning Oidentifierad konstnär. "Night on the town". Signerad, daterad 2016, oramad. Olja på duk, 90x65 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:59)
1625 9390 Oljemålning Oidentifierad konstnär. 1800-tal. Signerad, skymning kust. Olja på pannå, 19x24 cm, yttermått inklusive ram: 40x45 cm
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:06)
1625 3261 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, kustmotiv. Olja på pannå, 21x39 cm, yttermått inklusive ram: 41x60 cm
Now: 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:47)
1625 9313 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Flickporträtt, oramad, ej signerad. Olja på duk, 55x46 cm
Now: 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:15)
1625 3215 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Omkring 1900, militär med fana. Signerad. Olja på pannå, 31x23 cm, yttermått inklusive ram: 52x45 cm
Now: 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:56)
1625 3262 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Religiöst motiv. Ej signerad. Olja på pannå, oramad, 55x45 cm
Now: 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:47)
1625 3135 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Alb Kragh. Olja på duk, 53x65 cm, yttermått inklusive ram: 72x82 cm
Now: 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:09)
1625 3078 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad F Catalani, blomsterstilleben. Olja på duk, 64x33 cm, yttermått inklusive ram: 77x47 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:54)
1625 3281 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad V Nilsson, Sjölandskap. Signerad. Olja på duk, 58x88 cm, yttermått inklusive ram: 73x103 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:03)
1625 3077 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, blomsterstilleben. Olja på duk, 60x49 cm, yttermått inklusive ram: 74x64 cm
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:17)
1625 3152 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, bymotiv. Olja på duk, 80x114 cm, yttermått inklusive ram: 100x135 cm
Now: 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:09)
1625 3266 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Kvinna på tigerfäll, omkring 1900. Olja på duk, 53x73 cm, yttermått inklusive ram: 80x100 cm
Now: 2.200 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:28)
1625 3255 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, parismotiv. Olja på duk, 42x50 cm, yttermått inklusive ram: 54x62 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:33)
1625 3318 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, porträtt. Olja på duk, 76x65 cm, yttermått inklusive ram: 92X80 cm
Now: 700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:46)
1625 3076 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Restauranginteriör, 1900-talets andra hälft. Olja på duk, 58x78 cm, yttermått inklusive ram: 75x95 cm
Now: 1.100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:58)
1625 9389 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, stilleben. Olja på duk, 59x111 cm, yttermått inklusive ram: 87x140 cm
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:02)
1625 3080 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Sydländsk hamnbild. Olja på duk, 60x12 cm, yttermått inklusive ram: 72x133 cm
1625 3074 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, sydländskt kustparti med båtar, oramad. Olja på duk, 40x80 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:25)
1625 3323 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Venedig. Olja på duk, 47x67 cm, yttermått inklusive ram: 60x80 cm
Now: 900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:57)
1625 3085 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Venedig. Olja på duk, 60x81 cm, yttermått inklusive ram: 64x84 cm
Now: 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:13)
1625 3264 Oljemålning Oliver Sjövall (1951-2004), Sverige. Kvinnoporträtt. Signerad. Olja på duk, 35x28 cm, yttermått inklusive ram: 57x50 cm
Now: 1.400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:21)
1625 3391 Oljemålning P O Rehn, komposition. Signerad. Olja på pannå, 21x21 cm, yttermått inklusive ram: 23x22 cm
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:47)
1625 3199 Oljemålning Ragnar Johansson (1913-1997), Sverige. Monogramsignerad RJ, Landskap med figurer. Olja på duk, 45x79 cm, yttermått inklusive ram: 66x100 cm
1625 3269 Oljemålning Ralph Rilton (1907-2006), Sverige. "Ateljeutsikt Torshälla". Signerad, daterad -92. Olja på pannå, 59x72 cm, yttermått inklusive ram: 62x76 cm
Now: 1.400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:31)
1625 3218 Oljemålning Robert Melin (1963), Kvinna på häst. Signerad, daterad -98. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 125x172 cm
Now: 1.400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:23)
1625 9091 Oljemålning Sven-Arne Höken Hökenström (f. 1947), Sverige. Signerad, erotiskt motiv. Olja på duk: 55x45 cm, yttermått inklusive ram: 635x3
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:25)
1625 3225 Oljemålning Tom Krestesen (f. 1927), Danmark. Signerad, daterad 84, modell. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 82x78 cm
Now: 1.100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:32)
1625 9387 Oljemålning Tor Svae (f. 1945), Sverige. Signerad, daterad -81, gondol. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 52x52 cm
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:58)
1625 3256 Oljemålning W Zier, Signerad, Lökken. Olja på duk, 55x64 cm, yttermått inklusive ram: 66x76 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:39)
1625 1025 Oljemålning Wiktor Korecki (1890-1980), Polen. Vinterlandskap. Signerad. Olja på duk, 49x60 cm, yttermått inklusive ram: 70x80 cm
Now: 7.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:15)
1625 9397 Oljemålningar 2 st, Fredrik Henkelmann (1903-1987), Sverige. Vägar. Signerade. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 45x41 - 51x44 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:07)
1625 3326 Örhängen 1 par med pärla, Vikt: 3 g. Längd: 2 cm
Now: 900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:21)
1625 3295 Örhängen 18k guld. Ett par. Vikt: 5 g
Now: 2.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:38)
1625 3454 Örhängen Ett par, 14k guld, med pärla, Bruttovikt: 3,6 g
Now: 900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:33)
1625 3452 Örhängen Ett par, 18K guld, GFAB, Vikt: 1,3 g ca
Now: 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:06)
1625 3453 Örhängen Ett par, 18k guld, med sten, Bruttovikt: 1,7 g ca
Now: 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:05)
1625 3450 Örhängen Ett par, med 5 små diamanter, 14k guld, bruttovikt: 4,3 g ca
Now: 1.500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:13)
1625 3437 Örhängen Ett par, med camé, 18k guld, bruttovikt: 3,2 g
Now: 900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:48)
1625 3296 Örhängen ett par, med pärla. Längd: 2,5 cm, Vikt: 2 g
Now: 700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:43)
1625 3442 Örhängen Ett par, med safir, diamant, smaragd, 18k guld, bruttovikt: 1,2
Now: 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:06)
1625 3446 Örhängen Ett par, med smådiamanter, 18k guld, Bruttovikt: 3,5 g ca
Now: 900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:55)
1625 3317 Örhängen ett par, så kallade örstickare, 18k guld med briljant ca 0,15 ct. Vikt: 1,3 g
Now: 700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:58)
1625 3438 Örhängen Två par, så kallade örstickare, med stenar, 18k guld, Bruttovikt: ca 1,09 g
Now: 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:41)
1625 3174 Pall Alm. Längd: 45 cm
1625 3168 Pall mahogny. Sadelgjord, Längd: 43 cm. Djup: 43 cm, höjd: 42 cm
Now: 350 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:21)
1625 3176 Pallar 2 st, bemålade. Höjd: 44-60 cm
1625 9183 Pallar 4 st, omkring 1900, bemålade. Längd: 38 cm, djup: 38 cm, höjd: 45 cm
1625 3018 Pallar Ett par, svarvade ben, präglat skinn på toppskiva. Bredd: 45 cm, djup: 26 cm, höjd: 32 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:46)
1625 3321 Pärlcollier med lås i 18k vitguld med pärla och smådiamanter. Längd: 94 cm
Now: 1.400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:53)
1625 3322 Pärlcollier med lås i sterlingsilver och pärla. Längd: 70 cm
1625 3291 Pärlcollier med silverlås. Längd: 88 cm
Now: 350 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:17)
1625 3463 Parti bijouterier Diverse, örhängen, armband, brosch
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:03)
1625 9062 Parti linnedukar & servetter 6 dukar om 110x330 cm, 130x190 cm, 160x200 cm, 115x115 cm, 130x130 cm, 150x150 cm, 10 servetter 70x70 cm, 8 servetter 47x47 cm, 4 st servetter 60x55 cm
Now: 200 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:58)
1625 3252 Parti silver diverse, 10 delar. Vikt: 370 gr ca
Now: 2.400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:18)
1625 3462 Parti silversmycken Bland annat Karl Laine, Finland, samt 3 armband, 2 halsband, 4 par örhängen, ett hänge, vikt; ca 66 g
Now: 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:17)
1625 3201 Pastell Axel Lindgren, flicka med smycken. Signerad, daterad -97. Bildmått: 99x69 cm, yttermått inklusive ram: 118x87 cm
1625 3189 Pastell Oidentifierad konstnär. Signerad, kvinnoporträtt, 34x32 cm, yttermått inklusive ram: 41x39 cm
Now: 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:03)
1625 3458 Pastell Verner Molin (1907-1980), Sverige. "Tåkern". Signerad, daterad -29. Pastell, 20x26 cm, yttermått inklusive ram: 31x38 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:43)
1625 3017 Pelarbord 1800-tal. Tredelad pelarfot. Diameter: 76 cm, höjd: 72 cm
Now: 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:20)
1625 3342 Piedestal höjd: 65 cm, diameter: 32 cm
Now: 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:33)
1625 3239 Piedestal med 2 stenskivor. Höjd: 67 cm
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:59)
1625 3224 Piedestal med stenskivor. Längd: 25 cm. Djup: 25 cm, höjd: 68 cm
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:52)
1625 3414 Piedestal med stenskivor. Längd: 59 cm, djup: 27 cm, höjd: 70 cm
Now: 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:58)
1625 3034 Piedestal trä. Höjd: 71 cm. Diameter: 20 cm
Now: 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:58)
1625 3434 Piedestal/etagere mässing och glas. Höjd: 84 cm, diameter: 28 cm
1625 3060 Plansch Stockholm, panorama, yttermått inklusive ram: 30x216 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:19)
1625 9256 Porslinsplattor 12+ 3 st. Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Nymölle, Danmark. Diameter: 15-18 cm
Now: 150 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:36)
1625 3283 Reklammärken 3 album + låda
1625 3221 Reservoarpenna Mont Blanc. Längd: 12 cm
Now: 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:16)
1625 3127 Resväska Läder, 1940-tal, 51x31 cm
Now: 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:03)
1625 3436 Ring 18k guld, Finland. Vikt: 3g ca
Now: 1.200 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:24)
1625 3425 Ring 18k guld, med 3 st briljanter. Vikt: 2,6g brutto
Now: 2.200 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:36)
1625 3451 Ring 18k guld, med smådiamanter, Bruttovikt: 1,7 g ca
Now: 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:58)
1625 3300 Ring 18k guld. Med aquamarin, Ringmått, 16,5. Vikt: 2,9 g
Now: 900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:59)
1625 3298 Ring 18k guld. Med smaragder och rubiner, Ringmått: 18, Vikt: 4,8 g
Now: 1.900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:47)
1625 3457 Ring 18k guld. Med tre vita stenar, Ringmått 18. Vikt: 2,7 g
Now: 800 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:19)
1625 3459 Ring 18k guld. Ringmått: 16,5. Vikt: 2,1 g
Now: 700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:57)
1625 3433 Ring 18k guld. Vikt: 3,5g ca
Now: 1.400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:52)
1625 3431 Ring 18k guld. Vikt: 3,5g ca
Now: 1.300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:37)
1625 3430 Ring 18k guld. Vikt: 4,5g
Now: 1.700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:29)
1625 3327 Ring 18k guld. Vitguld, med briljant ca 0,2 ct. Ringmått: 18,5. Vikt: 3,4 g
Now: 1.200 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:35)
1625 3329 Ring 18k guld. Vitguld, med safir och smådiamanter, Ringmått: 16, Vikt: 4,8 g
Now: 1.800 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:13)
1625 3328 Ring 18k guld. Vitguld, med smådiamanter. Vikt: 1,7 g. Ringmått: 17,3
Now: 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:36)
1625 3346 Salongsgrupp 4 delar, Nyrokokostil
1625 3064 Saltkar + fat, silver. Diameter: . Längd: 17 cm, vikt: 290 g
Now: 1.200 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:08)
1625 3286 Samearbete 10 del ca, Kåsor Väskor
Now: 1.100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:11)
1625 3287 Samekniv med mera, 3 delar. Hornarbeten. Längd: 4,5-29 cm
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:25)
1625 3055 Samlartallrikar 11 st, Royal Copenhagen, H C Andersen. Diameter: 19 cm
Now: 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:26)
1625 3170 Satsbord 3 delar, Rokokostil. Höjd: 53 cm
Now: 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:50)
1625 3274 Screenprint Oidentifierad konstnär. "Blue Girl". Signerad, daterad 2014, oramad, duk, 100x100 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:17)
1625 3159 Serigrafi Axel Bengtsson (1905-1976), Sverige. Signerad, numrerad 212/260, daterad 75 "Priffe i skogen". Silkscreen, bildmått: 36x47 cm, yttermått inklusive ram: 44x54 cm
Now: 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:44)
1625 3058 Serigrafi efter Andy Warhol, yttermått inklusive ram: 84,5x84,5
1625 9039 Serigrafi på tyg Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Ansikte. Signerad i trycket, EA-upplaga, 95x120 cm
Now: 1.400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:33)
1625 3102 Sidenmålning Asien, Fågel, 28x19 cm, yttermått inklusive ram: 32x23 cm
1625 3101 Sidenmålning Signerad, Asien. Bildmått: 42x33 cm, yttermått inklusive ram: 52x42 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:36)
1625 9320 Silkscreen Bernt Carlzon, Janis Joplin, beskuren, ej signerad, yttermått inklusive ram: 65x85 cm
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:39)
1625 9323 Silkscreen Poul Janus Ipsen (1936) & Bent Karl Jacobsen (1934-2004), "42nd St". Signerad, numrerad 73/150, daterad -76. Bildmått: 51x51 ca, yttermått inklusive ram: 65x64 cm
1625 3139 Skål "Moon", Kartell, Mario Bellini, polykarbonat, märkt. Diameter: 45 cm, höjd: 16 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:28)
1625 3113 Skål + askkopp, 2 delar, mässing. Längd: 12-17 cm
Now: 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:20)
1625 9368 Skål Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Stengods, Gustavsberg. Längd: 10,5 cm
1625 3276 Skål Kina, porslin. Diameter: 13,5. Höjd: 5 cm
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:19)
1625 3401 Skål Kina. Diameter: 16 cm, höjd: 6 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:43)
1625 3243 Skål Orrefors, Carat. Diameter: 20 cm, höjd: 18 cm
Now: 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:27)
1625 3449 Skål på fot, silver, 1859. Höjd: 17 cm, diameter: 18 cm, vikt: 290 gr ca
Now: 1.800 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:34)
1625 9153 Skål på fot, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 20,5 cm, diameter: 17,5 cm
Now: 400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:37)
1625 3216 Skål porslin, Kina, blåvit. Diameter: 14,7 cm, höjd: 6 cm
1625 3245 Skål Skruf för Svenskt Tenn, design: Mimmi Blomqvist, "Sirkka". Diameter: 30 cm, höjd: 12 cm
Now: 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:19)
1625 3207 Skål med fåglar Alabaster, (lösa fåglar), diameter: 27. Höjd: 17 cm
Now: 350 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:39)
1625 3125 Skål på fot + vinglas, 2 delar, Ulrica Hydman Vallien & Kjell Engman, Kosta Boda. Höjd: 21-25, diameter: 10-18 cm
1625 3196 Skålar 2 st + 2 fat, Porslin, 1800-tal. Diameter: 11-16 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:29)
1625 9366 Skålar 2 st. + vas, bland annat Kosta och Flygsfors. Längd: 12-23, resp. Höjd: 10 cm
1625 3206 Skålfat Meissen, Dia 31. Höjd: 6 cm
Now: 1.900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:52)
1625 3301 Skåp 1800-tal, senare benställning. Bredd: 71 cm, djup: 27 cm, höjd: 139 cm
Now: 1.400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:54)
1625 3343 Skåp 1880-tal, vitmålad. Bredd: 112 cm, djup: 51 cm, höjd: 125 cm
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:14)
1625 3177 Skåp Allmoge. Bredd: 75 cm, djup: 33 cm, höjd: 95 cm
Now: 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:34)
1625 3340 Skåp längd: 69 cm, djup: 25 cm, höjd: 75 cm, nutida
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:36)
1625 9280 Skåp på benställning, 1920-tal. Bredd: 72 cm. Djup: 27 cm, höjd: 150 cm, nyckel
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:51)
1625 3230 Skomakarstol
Now: 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:56)
1625 3398 Skrin 2 st, glas och mässing, omkring sekelskiftet 1900. Längd: 11-13 cm
Now: 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:44)
1625 3392 Skrin bemålat. Längd: 37 cm, djup: 27 cm, höjd: 18 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:04)
1625 3105 Skrivbord 1960-tal, teak. Bredd: 150 cm, djup: 63 cm, höjd: 75 cm
Now: 700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:08)
1625 3228 Skrivbord England. Bredd: 136 cm, djup: 77 cm, höjd: 77 cm
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:35)
1625 3024 Skrivbord jugend, ek. Bredd: 144 cm. Djup: 69 cm. Höjd: 79 cm
Now: 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:02)
1625 3350 Skrivbord mahogny, läderskiva. Bredd: 134 cm, djup: 75 cm, höjd: 75 cm
Now: 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:40)
1625 3210 Skrivbord med fristående hurts på trissor, Osvaldo Borsani & Eugenio Gerli, Tecno, Italien, svartlackad metall, bordsskiva i glas. Inköpt på Nordiska Galleriet. Bredd: 175 cm. Djup: 80 cm. Höjd: 74 cm
Now: 3.800 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:35)
1625 3387 Skrivbord Teak, 1960-tal. Bredd: 110 cm, djup: 55 cm, höjd: 73 cm
Now: 700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:01)
1625 3092 Skrivbord med bokhylledel 1950-tal, Teak. Längd: 120 cm, djup: 63 cm, höjd: 74 cm
Now: 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:02)
1625 3278 Skulptur Antik, på träsockel, religiöst motiv, guldbemålat trä. Höjd: 86 cm
Now: 2.800 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:32)
1625 3372 Skulptur Byst, gips. Höjd: 36 cm
Now: 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:15)
1625 3309 Skulptur Guanyin, Kina, Blanch de Chine. Träsockel. Höjd: 24-26,5cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:16)
1625 3397 Skulptur keramik, Alf Ekberg (f. 1945), Sverige. Äpple. Höjd: 14 cm
Now: 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:03)
1625 3445 Skulptur Konstglas, Lalique, Katt. Höjd: 21 cm
Now: 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:12)
1625 3223 Skulptur Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Amalia, ur serien ABC-flickor, Gustavsberg, Polykrom glasyr på stengodslera, märkt Gustavsberg. Höjd: 17 cm
Now: 2.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:18)
1625 3362 Skulptur Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Ur serien Sekelskifte. Höjd: 19 ca
1625 3273 Skulptur Religiöst motiv, Madonnan med Barnet, Mexiko, bemålat trä. Höjd: 65 cm
Now: 900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:56)
1625 9193 Skulptur W Giseke, Gips, Spelmän. Längd: ´20 cm, höjd: 37 cm
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:32)
1625 3095 Skulptur Zenia Larsson (1922-2007), Sverige. Tillskriven, ej signerad, Mor & barn, lergods på träsockel. Längd: 9 cm, höjd: 17 cm
Now: 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:46)
1625 3407 Skulpturer 10st, Trä, Asien. Höjd: 25cm
1625 9017 Skulpturer Asien, sten. Höjd: 21 cm
1625 3404 Slagbord betsat. Bredd: 26 + 2x52, djup: 73 cm, höjd: 77 cm
Now: 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:51)
1625 9100 Smörhundar 2 st, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. "Nobel", Gense. Gjutjärn. Med etikett. Längd: ca 10,5 cm
Now: 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:39)
1625 9247 Smörtaxar + smörkarotter med glasinsats, nysilver, 6 delar, 8,5 cm. Diameter: 12 cm
1625 3066 Snapsglas 11 st, Elis Bergh (1881-1954), Sverige. "Kent", Kosta. Höjd: 11 cm
Now: 1.400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:25)
1625 3143 Snapsglas 4 + 3 st, Karl Johan. Höjd: 10-13
1625 9008 Snurrfåtölj "Conform", Tygklädsel, nackkudde
Now: 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:18)
1625 3007 Sockerskål + gräddkanna + vas, Royal Copenhagen, Musselmalet, helblond, (nr. 112,1031,1026). Höjd: 7,5-12,5 cm
Now: 1.400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:44)
1625 8248 Soffa + 1 par karmstolar, Gustaviansk stil. Längd: 166 ca
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:32)
1625 3356 Soffa + Fåtölj, Aristokrat, Bertil Fridhagen (1905-1993), Sverige. Längd: 198 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:23)
1625 3439 Soffa Howardmodell, Furninova. Längd: 205 cm
Now: 900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:44)
1625 3419 Soffa JIÖ. Howardmodell. Längd: 200 cm
Now: 1.900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:38)
1625 3042 Soffbord Fritz Hansen. Bredd: 75 cm, djup: 75 cm, höjd: 47 cm
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:23)
1625 3426 Soffbord glas och mässing. Diameter: 110 cm, höjd: 49 cm
Now: 700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:11)
1625 3035 Soffbord Gustaviansk stil, med benavslut i mässing. Bredd: 130 cm, djup: 61 cm, höjd: 55 cm
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:59)
1625 3096 Soffbord Indien, Rustikt. Bredd: 185 cm, djup: 73 cm, höjd: 37 cm
Now: 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:26)
1625 3124 Soffbord metall, "träådring". Bredd: 100 cm, djup: 50 cm, höjd: 30 cm
Now: 1.900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:28)
1625 3349 Soffbord Säffle Möbelfabrik, Svante Skogh, teak. Bredd: 156 cm, djup: 57 cm, höjd: 51 cm
1625 3104 Soffbord med lös bricka Seffle Möbelfabrik, ek, vändbar bricka (vit / svart), möjligen Kindt-Larsen. Brännstämplad. Längd: 153 cm. Djup: 57 cm. Höjd: 50 cm
1625 3456 Spegel + konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Now: 2.800 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:27)
1625 3337 Spegel + väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:29)
1625 3051 Spegel 128x80, nutida
Now: 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:06)
1625 3057 Spegel 136x96, nutida
Now: 700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:45)
1625 3355 Spegel 140x65 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:17)
1625 3412 Spegel 1800-talets slut, 133x61 cm
Now: 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:23)
1625 3417 Spegel 1900-talets början, 59x36 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:46)
1625 3251 Spegel 1920-tal, 117x51 cm
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:27)
1625 3079 Spegel 1960-tal, Teak, 118x35 cm
1625 3134 Spegel Gustaviansk stil, 133x60 cm
Now: 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:38)
1625 9165 Spegel Gustaviansk stil, 60x28 cm
Now: 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:23)
1625 3416 Spegel Nyrokoko, 71x45 cm
Now: 150 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:38)
1625 1019 Spegel Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Now: 1.400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:58)
1625 9088 Spegellampett "Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgylld, avlång med uppsvängt genombrutet krön. Svängd ljusarm av mässing, 58x16 cm
Now: 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:45)
1625 3240 Spegeltrymå Empirestil. Höjd: 58+ 170
Now: 1.400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:12)
1625 3307 Spelbord Nyrokoko, mahogny. Bredd: 89 cm. Djup: 44 cm, höjd: 77 cm
Now: 350 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:38)
1625 3111 Stekfat Kina, blåvitt kompaniporslin, 33x26 cm
1625 3093 Stol "Ero[S]", Philippe Starck (f. 1949), Frankrike. Kartell, Polykarbonat, Märkt
Now: 1.100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:50)
1625 3166 Stolar 4 st, 1800-tal, Gustaviansk stil, bemålade
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:13)
1625 3413 Stolar 4 st, Sent 1800-tal, Genombruten rygg med spjälor. Formpressad sits
Now: 350 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:15)
1625 3022 Stolar 6 st, Pederali, Italien, 3D Colour 775, underrede i metall, sits i svart/vit plast. Höjd: 84 cm, sitthöjd 48 cm
Now: 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:42)
1625 9144 Stolar Ett par, Gustaviansk stil, 1800-tal, provinsarbeten
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:40)
1625 3169 Stolar ett par, Svensk Fur, design: Göran Malmvall, ej märkta
Now: 1.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:22)
1625 3336 Stringhylla längd: 80 cm, djup: 23 cm, höjd: 75 cm
Now: 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:41)
1625 3260 Sybord Empirestil, uppfällbar skiva med fackinredning, mahogny, delvis bemålad. Bredd: 54 cm, djup: 41 cm, höjd: 74 cm
1625 3369 Syltkrukor 4 st, bland annat Rörstrand. Höjd: 12-24 cm
Now: 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:06)
1625 9110 Takarmatur + takkupa, Majolika, höj -och sänkbar, mässing, fotogen. Höjd: 120 cm
Now: 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:00)
1625 9103 Takarmatur 9 st ljushållare, kupa av glas, mässing. Diameter: 61 cm
Now: 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:56)
1625 3137 Takarmatur Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Mässing / tygskärm. Diameter: 46 cm. Höjd: 90 cm
Now: 1.500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:22)
1625 9250 Takarmatur Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Trä / metall / glaskupor. Höjd: 31 cm, diameter: 32 cm
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:21)
1625 3303 Takarmatur korgmodell, prismor. Höjd: 75 cm
Now: 1.900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:37)
1625 9255 Takarmatur mässing / glasplattor, slipat glas. Höjd: 40 ca
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:31)
1625 3333 Takarmatur mässing. Diameter: 34 cm
Now: 150 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:43)
1625 3091 Takarmatur med prismor. Diameter: 25 cm, höjd: 30 ca
1625 3231 Takarmatur med prismor. Diameter: 37 cm
1625 3334 Takarmatur prismor. Diameter: 50 cm
Now: 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:51)
1625 9157 Takarmatur Roberto Galli, smide med glaskupa. Höjd: 70 cm
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:52)
1625 3106 Takarmatur Rokokostil, med prismor. Höjd: 70 cm
Now: 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:24)
1625 3114 Takarmatur Skärm. PR Home, Diameter: 46 cm. Höjd: 41 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:56)
1625 3214 Takplafond Frostat glas med bladdekor. Diameter: 55 cm
Now: 900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:58)
1625 3009 Tallrik Kina, 1800-tal, med dekor av drakar. Diameter: 22 cm
1625 9015 Tallrikar 2 st, Kina, dekor av växter och fladdermöss, Diameter: 21 cm
Now: 150 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:55)
1625 3472 Tallrikar Rosenthal, 23 delar. Diameter: 28 cm
Now: 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:57)
1625 3019 Tamburmajor Mörkbetsat trä. Diameter: 43 cm, höjd: 184 cm
1625 3132 Tavelram förgylld, yttermått inklusive ram: 130x57 cm
1625 3136 Tavelram yttermått inklusive ram: 103x128 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:45)
1625 3131 Tavelramar 5 st, yttermått inklusive ram: 32x40-74x90 cm
1625 3008 Tedosor med lock, Royal Copenhagen, Blå Blomst, (nr. 1684), höjd: 13,5
1625 3465 Tekoppar mm 8 delar, Ostindia, Rörstrand, bland annat kanna, (5 fat)
1625 3194 Terrin med fat Porslin, Genombruten dekor. Längd: 19-22 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:53)
1625 3069 Terriner 2 st, Rörstrand, Modell B & C, 1800-tal
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:12)
1625 3151 Teservis 16 delar, Gertrud Lönegren (1905-1970), Sverige. "Blanche", Rörstrand, bland annat tekanna
Now: 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:39)
1625 3011 Teservis 20 delar, Lomonosov, Cobalt Net, Ryssland, 8 kaffekoppar, 8 assietter, tekanna, gräddkanna, sockerskål, serveringsfat, 8 kaffekoppar, 8 assietter, tekanna, gräddkanna, sockerskål, serveringsfat
Now: 2.800 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:58)
1625 3153 Teservisdelar 11 delar, 1800-tal, bland annat guldkant
Now: 150 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:53)
1625 3094 Toilettebord 1960-tal, bemålat, spegel & lådor. Bredd: 95 cm, djup: 40 cm, höjd: 71 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:59)
1625 9032 Torrnålsgravyr Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, daterad -1960, vintreträd. Bildmått: 9x7, yttermått inklusive ram: 34x26 cm
1625 3409 Trädgårdsbord Bemålad metall. Diameter: 120 cm. Höjd: 75 cm
Now: 700 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:56)
1625 9396 Trädgårdsbord Järnfot, aluminiumskiva, diameter: 75. Höjd: 74 cm
Now: 900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:30)
1625 3335 Trädgårdsgrupp 5 delar
Now: 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:34)
1625 9393 Trädgårdsstolar Ett par, Ormbunke, Melins Anderstorp
Now: 2.600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:20)
1625 3368 Trärelief H Philip, Porträtt av Franz Liszt. Höjd, 48 cm
Now: 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:46)
1625 3193 Träsnitt Kolorerat, Staffan Hallström (1914-1976), Sverige. Signerad, daterad 74. Bildmått: 10x12 cm, yttermått inklusive ram: 15x17 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:55)
1625 3384 Träsnitt Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, numrerad 97/100. Bildmått: 6x5,5, yttermått inklusive ram: 12,5x12,5
1625 3121 Tusch Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Figur, No 378. Bildmått: 29x20 cm, yttermått inklusive ram: 42x32 cm
1625 2027 Uppläggningsbestick 2 delar, silver, CG Hallberg, Stockholm, 1919. Längd: 23,5 cm, vikt: 130g ca
Now: 900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:58)
1625 3012 Uppläggningsfat + djupa tallrikar, 5 delar, Royal Copenhagen, Musselmalet, Längd: 24-38. Diameter: 23-26 cm
Now: 1.000 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:56)
1625 3374 Urna porslin, Japan, handmålad blomdekor. Höjd: 56 cm
Now: 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:32)
1625 9149 Väggbelysning Ett par, utomhus, metall, gultonat glas. Höjd: 42 cm
Now: 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:17)
1625 3040 Väggpendyl Rokokostil. Höjd: 52 cm
Now: 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:14)
1625 3386 Väggplatta Heljä Liukko-Sundström (f. 1938), Finland. Arabia. Signerad, daterad 84. Keramik, 21x26 cm
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:41)
1625 3211 Väggplatta Lisa Larson (1931-2024), Sverige. "Gamla Stan" ur serien "Väggplattor", Gustavsberg 1963. Målad och glaserad stengodslera, 28x28,5 cm
Now: 1.900 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:59)
1625 9264 Väggrelief plåt. Signerad, granar & får. Bildmått: 14x24 cm, yttermått inklusive ram: 38x35 cm
1625 3244 Väggur Canetti, Wakita Paradise Quartz, design: S Mihara, 1980-tal. Diameter: 31 ca
Now: 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:42)
1625 3053 Väggur Intarsia. Höjd: 61 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:21)
1625 3341 Väggvitrinskåp längd, 66, djup: 16 cm, höjd: 67 cm
1625 3275 Vas 1800-tal, Kina, Landskapsmotiv, porslin. Höjd: 44 cm
Now: 2.800 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:17)
1625 9241 Vas Berlin KPM. Höjd: 19 cm
Now: 100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:07)
1625 3119 Vas Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 21 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:53)
1625 1002 Vas Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Rörstrand, Harpälsglasyr. Höjd: 20 cm
Now: 1.400 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:56)
1625 9371 Vas Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Stengods, Rörstrand. Höjd: 10 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:02)
1625 3308 Vas Japan, 1800-tal. Höjd: 31 cm
1625 9074 Vas Kina, med blomsterdekor, hänklar i form av fohundar. Höjd: 23 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:17)
1625 3112 Vas Olle Alberius (1926-1993), Sverige. Rörstrand. Höjd: 26 cm
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:41)
1625 9374 Vas Sven Jonson (1902-1981), Sverige. Lagun, stengods, Gustavsberg, samt saltströare, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Stengods, Gustavsberg. Höjd: 7 - 17,5
Now: 50 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:13)
1625 3120 Vaser + bonbonjär, 3 delar, bland annat "Vår lilla stad", Jie. Höjd: 13-20 cm
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:38)
1625 3375 Vaser ett par, målad dekor, senjugend. Höjd: 31 cm
Now: 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:43)
1625 3109 Vaser / ljusstakar Ett par, Ulla Kraitz (f. 1936), Sverige. Stengods. Höjd: 20 cm
Now: 250 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:07)
1625 3073 Vattenkokare + skål, 2 delar, Alessi, bland annat Philippe Starck, "Hot Bertaa". Höjd: 12-25. Diameter: 23 cm
Now: 600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:41)
1625 3396 Vigselring 18k guld, Vikt: 7,7 g
Now: 3.600 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:29)
1625 3065 Vinglas + seltersglas, 17+ 13 st, Elis Bergh (1881-1954), Sverige. "Kent", Kosta. Höjd: 8-12,5
Now: 4.800 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:56)
1625 3144 Vinglas + starkvin, 2 + 2 delar, Sengustavianska. Höjd: 9,5-12 cm
1625 9079 Vinglas 6 st, Signe Persson-Melin (1925-2022), Sverige. "Ruben", Sverige. Höjd: 15,5 cm
Now: 300 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:35)
1625 3145 Vinglas 8 st, Böhmen, 1800-tal, slipad dekor. Höjd: 13 cm, diameter: 8,5 cm
1625 3130 Vinkyl Orrefors, design: Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Helena. Höjd: 20 cm
1625 3049 Vinkylare Metall. Höjd: 20 cm, diameter: 20 cm
1625 3128 Vinöppnare + öppnare. Höjd: 9,5-12 cm
1625 7067 Vitrinskåp 1900-tal, Holländsk modell. Bredd: 133 cm, djup: 45 cm, höjd: 201 cm, nyckel
1625 3427 Vitrinskåp längd: 57 cm, djup: 25 cm, höjd: 177 cm, nutida
Now: 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:45)
1625 3385 Vril 1900-tal, björk. Signerad EP, etikettmärkt Anitra. Längd: 24 cm
1625 3284 Vykort + reklammärken/foton, 4 pärmar samt 2 lådor
Now: 1.100 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:49)
1625 3282 Vykort brevkort, reklammärken, foton med mera
Now: 200 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 20:05)
1625 3039 Ytterfoder 2 st, Betong Dia- 34-36, höjd: 25-30 ca
1625 3370 Ytterfoder 4 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Höjd: 13-19 cm
Now: 500 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 18:25)
1625 9312 Ytterfoder Ett par, glaserade, reliefdekor. Diameter: 37 cm, höjd: 28 cm
Now: 450 kr (Sista budtid är den 3 juni 2024 19:13)